Jsme si vědomi, že každé usednutí za volant a najetí dalších kilometrů zbytečně zatěžuje naši planetu, a tak jsme se rozhodli, že za každý najetý kilometr v rámci testování vozů pro účely článků a reportáží v mediální skupině HMG věnujeme 1 Kč za každý najetý KILOMETR na „zahlazení“ ekologické stopy, kterou jízdou v rámci testování způsobujeme.

ZAVAZUJEME SE:

K prospěšnému ekologickému chování vůči naší planetě Zemi a vznikající ekologické stopě, která vzniká doslova po každém z nás.

NA CO VYBRANÉ FINANCE POUŽIJEME:

Vybrané peníze v rámci nájezdu kilometrů půjdou – přímou cestou – na „zahlazování ekologické stopy“.

Budeme napřímo přes naši produkci HMG organizovat adekvátní úklidy a další prospěšné aktivity (čištění okolí vodních toků, studánek a pramenů, uklízení a sázení lesních porostů, úklid kolem silnic, benzínových pump, elektrických dobíjecích stanic, odpočívadel i parkovišť; vrhneme se i na pláže u moře). Finance tak půjdou na úklidové prostředky (pytle, nářadí, kontejnery, svozová vozidla, odvoz odpadu a další potřebné věci), a dále brigádníkům, kteří se spolu s naší redakcí budou na úklidu podílet.

Věříme, že i touto naší troškou do mlýna přispějeme k záchraně naší planety. Vždyť každý z nás by měl začít hlavně u sebe.

Doufáme, že i díky dalším přizvaným reklamním partnerům toho dokážeme pro odstranění ekologické stopy udělat co nejvíce.

CÍLE:

V rámci vybraných peněz se budeme snažit, spolu s našimi partnery, abychom takto vytvořenou stopu „zahladili“, a nejen ji…

AKTIVITY:

Řízené organizování úklidů kolem silnic, parkovišť, nabíjecích stanic a odpočívadel, čištění vodních toků, studánek, jezírek, rybníků i pramenů a úklid na plážích u moře. Pokud se nám bude dařit, pokusíme se vysadit i nějaké stromky.

DOKUMENTACE:

Z pořádaných prospěšných akcí budou navíc vznikat reportáže, fotoreporty a články, abychom svým jednáním motivovali i další.